Atopinis dermatitas dažniausiai pasitaiko keturių amžiaus grupių asmenims: labai būdingas 3–24 mėn. amžiaus vaikams (pasireiškia 5–10 %), nuo 6 iki 16 metų, darbingo amžiaus pradžioje ir vyresniems nei 60 metų asmenims. Susilpnėjęs epidermio barjeras greičiausiai yra pagrindinė priežastis. Tai dažniausiai lemia filagrino, epidermio struktūrinio baltymo, mutacijos, taip pat epidermio lipidų sluoksnio, kuris yra barjero pagrindas ir daro įtaką keratinocitų diferenciacijai, pakitimai. Oda pasidaro lengvai sudirginama ir sausa. Kitas pagrindinis aspektas – sutrikęs įgimtas imunitetas. Atopinėmis ligomis sergantiems pacientams ant epidermio ir prakaite susidaro mažiau defensinų, kurie kovoja su bakterijomis, grybeliais ir virusais.

Kūdikiai ir maži vaikai. Nuo 3 mėn. vaikai gali pradėti intensyviai kasytis niežtinčią odą – taip ant galvos susidaro storas žvynelių sluoksnis (gelsvos spalvos riebios pleiskanos, angl. „cradle cap“). Vėliau gali išsivystyti eksudacinis dermatitas su urtikariniu bėrimu, žvyneliais, pleiskanomis, ekskoriacija, dažniausiai ant galvos ir galūnių. Labai paplitęs vystyklų dermatitas. Dažnai prasideda superinfekcija, todėl būtinas kombinuotas priešuždegiminis ir (arba) antimikrobinis gydymas.

Mokyklinis amžius ir paauglystė. Į atopines ligas linkusiems vaikams vėl pasireiškia odos paraudimas, šį kartą linkių vietose, nors gali išsivystyti ir bendrojo pobūdžio liga. Iš pradžių pažeidimai būna eriteminės papulės ir vezikulės, paskui labai greitai išsivysto lėtinis dermatitas, pasireiškia ekskoriacija ir lichenifikacija. Tipinės sritys – alkūnės sąnarys, pakinkliai, kaklas. Papildomų problemų sudaro superinfekcijos. Kartais savaime išnyksta brendimo metu. Pacientai, kuriems pasireiškia atopinės ligos, visą gyvenimą yra jautrūs dirginančioms medžiagoms. Todėl jie turi mokėti apsisaugoti nuo galimo toksinių medžiagų poveikio. Juos reikia nuolat konsultuoti odos priežiūros klausimais, ypač jeigu jie pasirenka didelę grėsmę keliančią profesiją (kosmetologai, mašinistai arba sveikatos priežiūros srities darbuotojai).