Inovatyvios Dermatologijos Centre mes profilaktiškai tikriname visus apgamus, atliekame odos vėžio ir melanomos prevencines patikras. Tam naudojame naujausią pasaulinio lygio diagnostikos įrangą ir taikome pažangiausius gydymo metodus. Patyrę gydytojai dermatoonkologai ir plastikos chirurgas konsultuoja dėl apgamų, gerybinių odos navikų (papilomos, keratozės ir kt.), ikivėžinių odos darinių, aktininių keratozių, odos vėžio (bazaliomos, plokščialąstelinės karcinomos), odos melanomos bei odos T-ląstelių limfomos (Mycosis fungoides).

Mes pirmieji Baltijos šalyse įtartinus apgamus tiriame moderniausia pasaulyje skaitmenine dermatoskopijos įranga FotoFinder® ir Dynamify®.

Jei apgamų daug, pacientui ir gydytojui sunku visus juos prisiminti. FotoFinder® sistema be skausmo nuskenuojamas Jūsų kūnas ir sudaromas visų Jūsų apgamų žemėlapis. Jis patenka į archyvą, o pacientas gauna kūno odos apgamų žemėlapį, kad galėtų pats stebėti įtartinus savo apgamus.

Atvykus į patikrą po pusės metų arba metų ir dar kartą skenuojant viso kūno darinius FotoFinder® sistema, galima labai tiksliai nustatyti net menkiausius klinikinius ir dermatoskopinius apgamų pokyčius, fiksuoti atsiradusius naujus darinius. Apžiūros metu radus įtartiną odos darinį, atliekama odos biopsija (jei kiti odos tyrimo būdai pasirodo nepakankami). Tai minimaliai intervencinis tyrimo metodas: nuskausminus odą lidokaino skysčiu biopsine adata išpjaunamas mažas cilindrinis odos gabalėlis, kuris vėliau siunčiamas histopatologiniam tyrimui. Odos biopsija leidžia nustatyti tikslią diagnozę. Žaizdelė, atsiradusi biopsijos vietoje, per 2 savaites visiškai užgyja, lieka tik vos matomas randelis.

Gerybinių ir piktybinių odos navikų gydymui taikome naujausius ir pažangiausius gydymo metodus: chirurginį, lazerinį, elektroabliacijos, krioterapijos, fotodinaminės bei lokalios imunoterapijos. Pagrindiniai navikiniai odos susirgimai:

Odos vėžį ir melanomą ankstyvosiose stadijose galima išgydyti! Jei pastebėjote apgamą, kurio dydis, kontūras ir (arba) spalva keičiasi, tuoj pat kreipkitės į gydytoją dermatologą! Specialisto apžiūra būtina ir tuo atveju, jei bet kurioje kūno vietoje atsiranda daugiau kaip 2 mėn. negyjanti žaizdelė.

Ko tikėtis?

Konsultacijos metu gydytojas išklausys Jūsų skundus, nustatys odos vėžio rizikos veiksnius, įvertins odos fototipą, odos sugertą ultravioletinių spindulių kiekį ir odos pažeidimus. Visa Jūsų kūno oda bus atidžiai apžiūrėta, Jums bus atlikta dermatoskopija. Tai neinvazinis odos pigmentinių ir kraujagyslinių darinių tyrimas, kurio metu įvertinama odos morfologinė struktūra, pigmento ir kraujagyslių struktūra, odos tolygumas ir spalva. Tyrimas atliekamas greitai, jis nesukelia skausmo ir diskomforto, nereikalauja specialaus pasirengimo, nėra kontraindikacijų, tyrimą galima atlikti visiems žmonėms. Dermatoskopija padeda nustatyti gerybinius ir piktybinius odos pažeidimus, leidžia anksčiau diagnozuoti melanomą ir išvengti papildomų invazinių tyrimo metodų.