Rudos spalvos pigmentinės dėmės susidaro dėl odos ląstelėse padidėjusio melanino kiekio. Dėmių gali atsirasti dėl ultravioletinių (UV) spindulių poveikio, hormonų balanso pokyčių (pvz. nėštumo metu), vartojamų vaistų (pvz. kontraceptinių tablečių), vasarą naudojamų veido priežiūros kremų su rūgštimis, cheminių odos šveitimų (ypač su rūgštimis) arba dermaabrazijų.

Pigmentinės dėmės (senatvinės saulės dėmės (lentigo solaris), melazma (chloazma), strazdanos, použdegiminė pigmentacija), ypač veide arba kitose matomose kūno vietose, neretai žmonėms sukelia estetinį nepasitenkinimą.

Inovatyvios Dermatologijos Centre pigmentines dėmes šaliname HARMONY XL PRO lazeriu, kuris leidžia gydyti įvairaus gylio (paviršinius ir gilius) pigmentacijos sutrikimus. Lazerio generuojamą energiją sugeria odoje susikaupęs pigmentas melaninas, dėl to daug jo turinčios ląstelės sunaikinamos. Naujausios technologijos leidžia efektyviai ir saugiai pašalinti hiperpigmentaciją ne tik šviesios, bet ir tamsesnės odos pacientams.

Ko tikėtis?

Procedūros metu gali būti jaučiamas nestiprus deginimas, bet įprastai procedūra gerai toleruojama ir neskausminga. Praėjus 3–5 dienoms po procedūros pigmentinė dėmė dar labiau patamsėja, tačiau dar po kelių dienų išnyksta. Maksimalaus efekto pasiekiama po 1–6 procedūrų. Jos kartojamos kas 3–4 savaites. Tarp procedūrų ir po jų odą būtina ilgą laiką tepti kremu, saugančiu nuo ultravioletinių saulės spindulių (SPF 50+).

Kainos

Pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu kaktos srityje 70 – 90 €
Pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu skruostų srityje 75 – 110 €
Pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu dekolte srityje 130 – 180 €
Daugiau kainų